EN Wyceń projekt
WCAG 2.1 - dostępność portali i stron internetowych
Standard Web Content Accessibillity Guideline w skrócie nazywany WCAG to standard dotyczący tworzenie stron internetowych, które cechuje brak utrudnień do korzystania z nich przez osoby z dysfunkcjami. Jego zasady umożliwiają tworzenie portali oraz serwisów internetowych, które nie wykluczają żadnej z grup internautów i czynią internet przyjaznym dla wszystkich.

WCAG 2.1 jest standardem, który reguluje ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 roku dotycząca dostępność cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych.
Responsywne strony internetowe
Strona internetowa musi być przystosowana do obsługi urządzeń mobilnych.

RWD czyli responsywne projektowanie stron www to standard, który nie jest wyróżnikiem, a obowiązkową technologią niezbędną do projektowania nowoczesnych serwisów internetowych.
Strony www
Co decyduje o jakości strony internetowej? Przeanalizowaliśmy najważniejsze aspekty związane z budową i tworzeniem serwisów.
Audyt dostępności strony internetowej
Strony internetowe instytucji publicznych są bardzo ważnym kanałem komunikacji pomiędzy petentem, a urzędnikiem. Stale udoskonalane, a często też całkowicie przebudowywane portale miejskie, gminne - samorządowe oraz rządowe zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku powinny być dostępne cyfrowo.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj.

Dzwonię 733 993 310
Cześć! nazywam się Łukasz
Cieszę się, że trafiłeś do nas
jaki projekt chciałbyś zrealizować?
Sprawdź naszą ofertę

Potrzebujesz doradztwa - zadzwoń do mnie:  +48 73 399 33 10

Wiem jak zbudować zyskowną stronę www

Napisz do mnie: hallo@cg2.pl