Co to są responsywne strony internetowe?

Technologia RWD czyli responsywne strony www to standard, który nie jest wyróżnikiem, a obowiązkowym rozwiązaniem technicznym każdego serwisu internetowego. Strona www musi doskonale działać na urządzeniach mobilnych, które używamy w obecnych czasach zdecydowanie częściej niż tradycyjne komputery, czy laptopy. 
 

Jak działa responsywna strona internetowa - RWD?

Technologia RWD, czyli responsywne projektowanie stron internetowych powstała wraz z technologią HTML 5 oraz CSS 3. Jej pojawienie się zapoczątkowało rewolucję w sposobie projektowania i tworzenia stron www. Strony, które dotychczas zawsze wyświetlały się identycznie, zaczęły być elastyczne, tzn. ich wygląd zaczął się zmieniać w zależności od rozmiarów ekranu urządzenia, z którego korzystamy.

Nowoczesne strony na bieżąco analizują szerokość ekranu. Odpowiedni kod HTML oraz CSS ściśle definiuje jak strona ma wyglądać w przeglądarce na urządzeniu, w którym wyświetlana jest w rozdzielczości Full HD (1920x1080 PX), a jak ma wyglądać na telefonie z rozdzielczością 640x960 PX.

Responsywne strony internetowe pozwalają nam na szybkie i wygodne przeglądanie treści. Strona zbudowana zgodnie z zasadami RWD jest czytelna nawet na małych urządzeniach mobilnych. 

Jeżeli chcesz sprawdzić jak działa strona internetowa RWD? Zrób prosty eksperyment:

  • uruchom naszą stronę https://cg2.pl w osobnym oknie przeglądarki;
  • następnie zmniejszaj stopniowo jej rozmiar metodą "przeciągania";
  • obserwuj jak zmienia się jej wygląd podczas tych zmian.

Strona RWD - ważne cechy:

Projekt strony internetowej musi posiadać bloki - obszary, które mogą funkcjonować w orientacji poziomej i pionowej. Projekt powinien posiadać charakterystyczne sekcje tematyczne i kolumny.

Wykorzystanie technologii RWD nie daje gwarancji, że strona będzie użyteczna dla użytkowników mobilnych.

Responsywne strony internetowe wymagają więcej pracy związanej z przygotowaniem projektu, testowaniem i wdrożeniem dodatkowych przypadków użycia.

Czy opłaca się budować stronę www zgodną z technologią RWD?

Oczywiście, że TAK! Argumentów przemawiających za tym faktem jest bardzo dużo. Najważniejszymi są:

  • Zwiększenie dostępności strony, które przekłada się na znaczące zmniejszenie współczynnika odrzuceń (współczynnik odrzuceń jest to liczba osób, które nie zaznajamiając się z treściami strony, natychmiast ją opuszczają);
  • Zwiększenie konwersji na stronie - więcej ludzi skontaktuje się z Tobą lub dokona zakupu Twoich produktów i usług;
  • Lepsze pozycjonowanie - strona będzie działać szybciej, co zaowocuje wzrostem pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania np. Google;

Nowoczesny wizerunek - Twoi przyszli i obecni klienci z pewnością docenią, że dbasz o ich wygodę oraz komfort. Dobrze zaprezentowana firma na nowoczesnej stronie budzi zainteresowanie i uwagę.

Ile kosztuje stworzenie responsywnej strony internetowej?

Cena budowy nowej strony internetowej w technologii RWD jest oczywiście bardzo zróżnicowana i uzależniona od rozmiarów witryny oraz jej funkcjonalności. W naszej opinii zgodnie z myślą przewodnią artykułu, strona RWD jest już standardem. Uważamy, że w obecnych czasach nie należy w ogóle rozpatrywać ofert, które nie uwzględniają mobilności strony internetowej. Takie oferty to naszym zdaniem strata pieniędzy i czasu.

Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dedykowany projekt responsywnej strony internetowej. W ramach projektu otrzymasz solidny produkt, który pomoże Ci w promocji Twojej firmy oraz sprawi, że strona internetowa zacznie przynosić wymierne efekty! 

Rozpocznijmy współpracę
Napisz wiadomość na hello@cg2.pl
lub zadzwoń +48 77 300 03 30

Prześlij zapytanie

Wybierz rodzaj projektu
Ustal budżet w PLN (netto)