Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj.
Responsywne strony internetowe

Strona www musi doskonale działać na urządzeniach mobilnych, których popularność w obecnych czasach zdecydowanie przewyższyła tradycyjne komputery i laptopy.
Jak działa responsywna strona internetowa - RWD?
Technologia RWD, czyli responsywne projektowanie stron internetowych pojawiło się na rynku wraz z technologią HTML 5 oraz CSS 3. Jej pojawienie się zapoczątkowało rewolucję w sposobie projektowania i tworzenia stron www. Strony, które dotychczas zawsze wyświetlały się identycznie, zaczęły być elastyczne, tzn. ich wygląd zaczął się zmieniać w zależności od rozmiarów ekranu urządzenia, z którego korzystamy.
Nowoczesne strony niejako na bieżąco analizują szerokość ekranu. Odpowiedni kod HTML oraz CSS ściśle definiuje jak strona ma wyglądać w przeglądarce na urządzeniu, w którym wyświetlana jest w rozdzielczości Full HD (1920x1080 PX), a jak ma wyglądać na telefonie z rozdzielczością 640x960 PX.
Jeżeli chcecie chcecie sprawdzić jak działa strona internetowa RWD? Zróbcie prosty eksperyment:
- uruchomcie naszą stronę https://cg2.pl w osobnym oknie przeglądarki;
- następnie zmniejszajcie stopniowo jej rozmiar metodą "przeciągania";
- obserwujcie jak zmienia się jej wygląd podczas tych zmian;
Poniżej prezentujemy projekt graficzny strony internetowej w formie prezentacji witryny dla tabletu i smartfona
Responsywne strony internetowe pozwalają nam na szybkie i wygodne przeglądanie treści. Strona zbudowana zgodnie z zasadami RWD jest czytelna nawet na małych urządzeniach mobilnych takich jak smarton lub telefon.
Stron RWD - ważne cechy:
- Projekt strony www musi posiadać bloki - obszary, które mogą funkcjonować w orientacji poziomej i pionowej. Projekt powinien posiadać charakterystyczne sekcje tematyczne i kolumny
- Wykorzystanie technologi RWD nie daje gwarancji, że strona będzie użyteczna dla użytkowników mobilnych
- Responsywne strony internetowe wymagają więcej pacy związanej z przygotowaniem projektu, testowaniem i wdrożeniem dodatkowych przypadków użycia.
Potrzebuję stronę RWD - proszę o kontakt!
Czy opłaca się przebudować stronę www na zgodną z technologią RWD?
Oczywiście, że TAK! Argumentów przemawiających za tym faktem jest bardzo dużo. Najważniejszymi są:
- Zwiększenie dostępności naszej strony, które przekłada się na znaczące zmniejszenie współczynnika odrzuceń (współczynnik odrzuceń jest to liczba osób, które nie zaznajamiając się z treściami naszej strony, natychmiast ją opuszczają);
- Zwiększenie konwersji na stronie - więcej ludzi skontaktuje się z Tobą lub dokona zakupu Twoich produktów i usług;
- Lepsze pozycjonowanie - strona będzie działać szybciej, co zaowocuje wzrostem pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania np. Google;
- Nowoczesny wizerunek - Twoi przyszli i obecni klienci z pewnością docenią, że dbasz o ich wygodę oraz komfort. Dobrze zaprezentowana firma na nowoczesnej stronie budzi zainteresowanie i uwagę.
Ile kosztuje stworzenie responsywnej strony internetowej?
Cena budowy nowej strony internetowej w technologi RWD jest oczywiście bardzo zróżnicowana i uzależniona od rozmiarów witryny oraz jej funkcjonalności. W naszej opinii zgodnie z myślą przewodnią artykułu, strona RWD nie jest tworem kosmicznym, a standardem. Uważamy, że w obecnych czasach nie należy w ogóle rozpatrywać ofert, które nie uwzględniają mobilności strony internetowej. Takie oferty to naszym zdaniem strata pieniędzy i czasu.
W naszej Agencji interaktywnej dedykowany projekt responsywnej strony internetowej dla średniej firmy to koszt kilku tysięcy złotych.
W ramach projektu otrzymasz solidny produkt, który pomoże Ci w promocji Twojej firmy lub projektu oraz sprawi, że strona internetowa zacznie przynosić wymierne efekty!