Zobacz realizacje Wyceń projekt

Dostępne strony internetowe, WCAG 2.1

Standard WCAG dotyczący dostępności stron internetowych, które cechuje brak utrudnień dotarcia do informacji przez osoby niedowidzące lub niewidome. Jego zasady umożliwiają tworzenie portali oraz serwisów internetowych, które nie wykluczają żadnej z grup internautów i czynią internet przyjaznym dla wszystkich.

Skontaktuj się z nami teraz- porozmawiajmy o Twoim projekcie!

Zadzwoń: +48 77 300 03 30 Napisz: hello@cg2.pl

Szukasz wykonawcy dostępnej strony internetowej? - skontaktuj się z nami

Dostępność stron internetowych

Nowoczesne strony internetowe zgodne ze standardem WCAG 2.1, wykonane w technologii RWD, starannie zaprojektowane w najmniejszych szczegółach.

Zobacz zaprojektowane przez nas strony zgodne z ustawą o dostępności cyfrowej:

WCAG 2.1 (ang. Web Content Accessibillity Guideline) jest standardem, który stanowi jeden z fundamentów ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 roku dotycząca dostępność cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Zgodnie z obowiązującym prawem na terenie całej Unii Europejskiej strony i portale internetowe dla instytucji publicznych muszą być zgodne ze standardem WCAG 2.1

Zalety dostępnych portali i stron internetowych zgodnych z WCAG:

strony-interntowe-dla-firm strony-interntowe-dla-firm

Czy dostępność stron internetowych dotyczy tylko osób niepełnosprawnych?

Nie. Wprawdzie standardy WCAG 2.1 w sposób szczególny uwzględniają osoby niepełnosprawne, jednak ogólne wymogi mogą pomóc w poruszaniu się po serwisie każdemu użytkownikowi. Strony tworzone zgodnie ze standardami WCAG 2.1. spełniają podstawowe zasady, do których należą: zrozumiałość, funkcjonalność, solidność i postrzegalność. Strony zgodne z WCAG to nie tylko strony dla instytucji publicznych, ale coraz częściej indywidualni klienci decydują się na strony zgodne ze standardem WCAG.

Wprowadzenie standardów WCAG 2.1 to kolejny krok w tworzeniu dostępnych stron internetowych. Strony internetowe zgodne z WCAG 2.1 to profesjonalne portale dla instytucji publicznych stworzone dla wszystkich, w tym dla osób z dysfunkcjami. 

Zajmujemy się audytami oraz tworzeniem portali i stron zgodnych z WCAG 2.1

Jeżeli zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych reprezentowana przez Ciebie jednostka powinna przystosować swoje serwisy internetowe do standardu WCAG 2.1 skorzystaj z usług agencji interaktywnej CG2.

Powierz naszemu zespołowi sprawdzenie wszystkich aspektów działania portalu lub strony internetowej, a będziesz miał pewność, że zadbamy o spełnianie wszystkich zasad przewidzianych standardem. W naszej ocenie WCAG 2.1. to zasady dobre dla nas wszystkich. Za ich pomocą wpływamy na polepszenie jakości stron i portali internetowych. W dobie, w której każdego dnia powstają setki nowych miejsc w internecie, przestrzeganie standardów jakościowych jest obowiązkiem, który powinien być respektowany przez właścicieli oraz profesjonalnych twórców serwisów internetowych. 

Skontaktuj się z nami – wdrożymy standard WCAG 2.1 na Twoim portalu lub stronie internetowej.

Poznaj naszych klientów, z którymi mamy przyjemność współpracować

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj.

Dzwonię 733 993 310
Cześć! nazywam się Łukasz
Cieszę się, że trafiłeś do nas
jaki projekt chciałbyś zrealizować?
Sprawdź naszą ofertę

Potrzebujesz doradztwa - zadzwoń do mnie:  +48 73 399 33 10

Pamiętaj że jestem do Twojej dyspozycji
- zadzwoń teraz:  +48 73 399 33 10